Óvodánkba a Bárczi Gusztáv Speciális Iskola és Egységes Módszertani Intézet (EGYMI) biztosít munkatársakat, fejlesztő pedagógust, gyógypedagógust, logopédust és pszichológust a sajátos nevelési igényű gyermekek speciális fejlesztése.
A Veszprém Megyei Szakszolgálat Veszprémi Tagintézménye (Nevelési Tanácsadó) logopédust helyez ki az óvodába. Feladata a beszédhibák feltárása, javítása, a diszlexia kiszűrése és a prevenció érdekében
A Szakszolgálat gyógytestnevelőt is biztosít a tartáshibák korrigálása érdekében. Írásos orvosi javaslatra kerülhetnek be az óvodások a terápiára.
Az egyéni és csoportos foglalkoztatásra az e célra kialakított és jól felszerelt foglalkoztató helyiségekben van lehetőség.
Nyári tábor: Óvodánkban nemcsak a hátrányos helyzetű, nehezen kezelhető gyerekek nevelését, felzárkóztatását tartjuk szem előtt, hanem gondolunk a kiemelkedő képességekkel rendelkezőkre is.
A családoknak igényük van arra, hogy gyermekeik külön foglalkozások keretében többet kapjanak, de az óvodai élet megszervezése korlátokat szab az ilyen jellegű igények kielégítésének. Hisszük és valljuk, hogy a játékidőt és a délelőtti tudatosan szervezett tevékenységeket a külön foglalkozások miatt nem szabad megrövidíteni! Ezért a kora nyári időszakban szervezzük meg Zöld óvodai programunkhoz kapcsolódóan egy hetes táborunkat.
Ez amellett, hogy a tehetséggondozást a gyerekek együtt lehetnek és megismerkedhetnek más csoportban dolgozó felnőttekkel, gyerekekkel, a szocializációt, az alkalmazkodást segíti, ami különösen fontos az iskolába lépés előtti időszakban. Emellett jó alkalom a fejlesztésre a gyengébb képességű gyerekek számára az alacsonyabb létszám miatt is.
A tábor megszervezésével a célunk: tehetséggondozás, környezettudatos nevelés, az ismeretek bővítése, a tevékenységek természetes környezetben, jó levegőn való megszervezése kisebb (20-25 fős) csoportokban, melyekben érvényesülhet az egyéni, differenciált bánásmód elve.
A Természetfigyelő tábor, a környékünkön található erdő, mező, vízpart faunájával és flórájával ismerteti meg a gyerekeket természetes környezetben, közvetlen tapasztalatszerzés útján, a naponta más-más helyszínre szervezett kirándulások alkalmával. A természettudatos magatartásra, a természet szeretetére, óvására neveljük a gyermekeket.
Tehetségműhelyt szervezünk a tehetséggondozás támogatása érdekében egy-egy választott kézműves technika elsajátítása céljából havi két alkalommal, az óvoda kézművestermében. A gyermekeket a képességeik alapján javasolhatják az óvodapedagógusok a csoportba.
Gyógytestnevelés foglalkozásokat tart heti rendszerességgel az óvodában az év eleji orvosi szűrés alapján kiválasztott gyermeknek, délelőtti külön foglalkozás keretében, a délelőtti órákban két óvodapedagógus kollégánk: Pappné Tóvári Andrea és Varga Réka.
Boldogságóra programokat szervezünk a Vadvirág Óvoda két óvodai csoportjában, A programot megvalósító óvodapedagógusok képzésen vettek részt. Célunk az Örökös Boldog Óvada cím elnyerése.
Ezek az ingyenes programok az esélyegyenlőség érvényesülését is szolgálják, hiszen ezekhez a programokhoz a hátrányos helyzetű gyermekek is hozzájuthatnak.
Óvodánkban az alábbi lehetőségeket tudjuk biztosítani a gyermekeknek:
Az óvodában külön e célra kialakított só szoba várja a kicsiket. Heti beosztással napi fél órát tartózkodhatnak a csoportok a szobában, ahol mesét hallgatnak, játékos légző gyakorlatokat végeznek, énekelgetnek. A sóoldat és só-téglák együtthatása kellemes, tiszta levegőt biztosít, és segít a légutak átjárhatóságában, valamint a rendszeres használattal sok felső légúti megbetegedésnek vehetjük elejét. Nagyon jó hatással van a kicsikre az asztmatikus tünetek, a gyakori köhögés kezelésében is.
Pedagógiai programunkban is kiemelt ünnepeinket (Karácsony, Húsvét, Gyermeknap) kézműves játszóházzal színesítjük, ahol a gyermekek szüleikkel együtt többféle tevékenységből válogathatnak kedvükre.