A mindennapokból

04.jpg

Időjárás:

GTranslate

Hungarian English French German

Óvodánkban a hagyományos pünkösdi királyválasztásra május 18-án, pénteken délelőtt került sor. Előző napokban már minden csoportban megválasztották a „király jelölteket”, ahol már készülhettek a rájuk váró feladatokkal a „nagy napra”. Minden csoportunk egy jelöltet választott ki, akik versenybe szállhattak a királylányért és a pünkösdi király címért. A rendezvény lebonyolítása az udvaron történt. A királyválasztásra a Süni csoport királylányának és udvarhölgyeinek pünkösdi éneke csalogatta a gyerekeket. Őket már az udvaron várta nagy izgalommal az óvodánk összes csoportja. Vidám, kedves kis dalaikkal vonultak elénk, szépen felöltözve, felelevenítve a pünkösdi hagyományokat. Ezután a királylány, Balogh Laura, elfoglalta helyét a csodaszép trónon, és megkezdődhetett a versengés a kegyeiért. A jelölteknek izgalmas, erőt próbáló versenyfeladatokat kellett kiállniuk azért, hogy valamelyikük elnyerje a pünkösdi királylány kezét és a koronát. A feladatok között szerepelt: lovacskázás kisszéken, zsákban ugrálás, mocsárjárás, célba dobás kis labdával, karikába. A versenyzők minden erejüket, ügyességüket beleadták, hogy nyerhessenek. Volt, aki elesett, de nem adták fel a küzdelmet. A gyerekek nagyon szurkoltak a küzdelemben résztvevő király jelölteknek, tapssal és hangos kiáltásokkal bíztatták őket. A rendezvény nagyon jó hangulatban telt, izgalommal figyelte mindenki, amikor a pontok összeszámolására került sor. Végül a Mazsola csoportba járó Pesti Hunor foglalhatott helyet a pünkösdi trónon és az ő fejére került a korona. A verseny után, közös éneklés, körjáték zárta le ezt a sikeres délelőttöt. Köszönjük a Süni csoport ünnepi varázsát, és minden csoport felkészülését!

Balogh Alíz Óvodapedagógus

A Vadvirág Óvoda az

bazis

Keresés

Óvodánk:

refintlogo color big

A Vadvirág ovi: ZÖLD ÓVODA

Óvodánk ismét elnyerte a
ZÖLD ÓVODA
címet, amelyet
2019. december 31-ig

használhat.

Névnap:

Ma : Márk

Rövid hírek

Amennyiben befizetett adója 1 százalékával támogatni kívánja az óvoda "Vadvirág" Alapítványát, akkor kérjük, az adóbevalláskor a rendelkező nyilatkozaton tüntesse fel alapítványunk adószámát: 18932162-1-19