A mindennapokból

12.jpg

Időjárás:

GTranslate

Hungarian English French German

Óvodánkban a hagyományos pünkösdi királyválasztásra június 2-án, pénteken délelőtt került sor. A királyválasztásra a Napsugár csoport királylányának és udvarhölgyeinek vidám éneke invitálta a gyerekeket. Minden csoportot végig jártak és rövid, kedves dalocskákkal életre keltették a pünkösdi hagyományokat. Ezután az egész óvoda apraja- nagyja az udvarra vonult, ahol megkezdődhetett a versengés a királylány kegyeiért, a pünkösdi királyságért. A jelölteknek izgalmas, erőt próbáló versenyfeladatokat kellett kiállniuk azért, hogy valamelyikük elnyerje a pünkösdi királylány kezét és a koronát. A feladatok között szerepelt: lovacskázás kisszéken, zsákban ugrálás, mocsárjárás, bothúzás. A versenyzők minden erejüket beleadták, hogy nyerhessenek. Volt, aki elesett, de nem adta fel a küzdelmet. A gyerekek nagyon szurkoltak a küzdelemben résztvevő király jelölteknek, tapssal és hangos kiáltásokkal bíztatták őket. A rendezvény nagyon jó hangulatban telt, izgalommal figyelte mindenki, amikor a pontok összeszámolására került sor. Döntetlen eredmény alakult ki két kisfiú között így egy „kakasviadal” várt még kettejükre. Végül a Napsugár csoportba járó Kerekes Kornél foglalhatott helyet a pünkösdi trónon és az ő fejére került a korona. A verseny után a királylány minden versenyzőt megajándékozott egy szép szál pünkösdi rózsával. Ezután vidám közös éneklés, körjáték zárta le ezt a szépre sikerült délelőttöt.

Balogh Alíz óvodapedagógus

A Vadvirág Óvoda az

bazis

Keresés

Óvodánk:

refintlogo color big

A Vadvirág ovi: ZÖLD ÓVODA

Óvodánk ismét elnyerte a
ZÖLD ÓVODA
címet, amelyet
2019. december 31-ig

használhat.

Névnap:

Ma : Ervin

Rövid hírek

Amennyiben befizetett adója 1 százalékával támogatni kívánja az óvoda "Vadvirág" Alapítványát, akkor kérjük, az adóbevalláskor a rendelkező nyilatkozaton tüntesse fel alapítványunk adószámát: 18932162-1-19